12 Şubat 2010 Cuma

Benim bi kardeşim daha var..Erkek olanın dışında.Bi kız kardeş..Gökçekız..
Tanıyan tanır Gökçe'mi tanımayanlar da tanıyacaklar şimdi...

Gökçe uzun süre hareketsiz kalamayanlardan..İlla bişi yapmalı..Ne yaparsa da güzel yapar zaten..(Çok sevdiğim belli dimi onu?)
Gökçe'm lise ve sonrasında aralıksız devam ettiği İngilizce konusunda son bir atılım daha yaptı geçtiğimiz zamanlarda; CELTA eğitimi aldı..
CELTA uluslararası bir belge ve ingilizce öğremenliği yetkisi veriyor.Yani Gökçe'm artık bir örtmen :)
Hatta benim de örtmenim kendisi..
Celta dünyanın her yerinde geçerli sırf bu yüzden bile alınmalı bence..Ve ödüm kopuyor başka yerlere gidecek diye..Ama onun için iyiyse benim için de iyidir..
Celta dan eğitim almanın öğretmenlik hakkı vermesinin dışında şöyle avantajları da var;geleneksel eğitim değil, öğrenci odaklı modern eğitim yöntemlerini öğretiyorlar. bu yüzden dersler %90 öğrenci odaklı, bu da öğrenciye bol bol pratik yapma fırsatını verdiği gibi korkularını yenmelerine de yardımcı oluyor. aynı zamanda dersler geleneksel eğitimdekiler gibi sıkıcı değil, çok eğlenceli oluyor.
Öğrencinin tahtada yazılanı deftere geçirmesi yöntemi kullanılmıyor, az önce yazdığım gibi materyal kullanma ve bu materyallerle birlikte dili kullanma fırsatı veriyor.
Bizatihi ben tanığıyım dedim ya örtmenim benim o..

Eğitimin ilk başından itibaren öğretmen adayları derslere girerek pratik yapıyorlar, bu da tecrübe edinmelerinde çok önemli bir rol oynuyor.

Celta eğitimi için ciddi bir çaba sarfetmek gerekiyor fekat ,part-time gidersen 2,5 ay, full time gidersen (yazın hergün) 1 ay sürüyor.Ve en afilli kısmı;eğitimi 2 kurum veriyor türkiye'de. biri britisih council devamı British Side, diğeri ise ITI..Naber?? :)

Hım bi de Gökçe'm bu eğitimden B ile mezun oldu..Ben bilmiyordum bilenler vardır mutlaka bu eğitimden B ile mezun olmak her ingilizce bilenin harcı değilmiş.

Gökçekız özel ders ve grup dersleri vermeye başladı bile.Bu dersler arasında Genel İngilizce,ÜDS Hazırlık, KPDS Hazırlık, YDS Hazırlık ve Üniversiteye hazırlık dersleri var..

Bunlar dışında akademi ile işim olmaz ben iletişim adamıyım da diyebilirsiniz..O da olur..Süper iletişir kendileri :) Sırf konuşma dersi de alabilirsiniz..

Gökçe'min blog adreslerini göğsüm kabara kabara burdan iletiyorum size..

ingilizcekonusabiliyorum.blogspot.com

İhtiyacı olanlar ve ihtiyacı olduğunu düşündükleriniz için kulaktan kulağa please...

2 yorum:

biberli dedi ki...

senin ve diğer canların desteği olmadan başaramazdım...
kalbine, klavyene sağlık canım...:)

söle bakiim: yes mi no mu?????çabuk :)))))

Umudum dedi ki...

bilir misin sen?

i love you, i love you
do you love me, yes i do
if you love me tell me, tell me
if you love me kiss me, kiss me


:))) kıroyum kırosun kırolar...nıhahaha...