14 Nisan 2011 Perşembe
yağmur tüm kudretiyle yağıyor İstanbul'un üzerine...Hani bardaktan boşanırcasına..hemen açtık jaluziyi..kocaman pencerede evden çıkamayan küçük kız çocukları gibi dayadık burnumuzu cama..yani küçük kız çocukları olsaydık ve evden dışarı çıkmamıza izin verilmeseydi öyle yapardık...ama küçük kız çocukları da değiliz,evden çıkmamıza da izin verilmiyor değil...Gayet yaşını başını almış ve yaptıklarından kendimizin sorumlu olduğu yetişkinleriz di mi? Hasstiirrr...!

Radyo Eksen güzel çalıyor bu sabah evet..Teşekkürler öneri için :)

Arada reklamlara girince kendimi evde felan hissediyorum..Reklamlar niye bende evle özdeşleşmiş..Halbuki evde de izlemem ne reklam ne tv.

Yetişkinlerdik en son di mi? Neye yetiştik peki? Ne için yetiştirdik kendimizi..Ya gecikmişliklerimiz? Ya yetişemediysek?

Hayatımı düşünüyorum..Niye düşünmemeli miyim? düşünmeden mi oynanır bu oyun bebek?

Yok ben inatla ve bağımlılık derecesinde düşünmekteyim.Zira düşündükçe açılıyor yolllarım benim..O yollar beni bi yerlere götürüyor ve ben her seferinde bunu yaşamasaydım nolurdu,nasıl öğrenirdim diyorum..Acıtsa da o yollarda karşılaştıklarım -bazen- ben hep payıma düşeni alıp yola devam ediyorum..Hayat bu demek...yaşamak..acımak..öğrenmek...şükretmek..

bundan sonrasını düşünmek bugünlerde kanımın daha hızlı akmasına,kalbimin daha şiddetli çarpmasına sebep oluyor..Heyecan ve sabırsızlık dolu zamanlar..Sakin olmayı öğretiyor hayat bana..Hiç sakin olamayan ben,sakin davranmayı becermeye çalışıyorum..Acele etmeden bişi yapamayan ben sabırla koruğun üzüm olduğunun farkına varıyorum..:) sadece kendimi değil diğer değerli herkesi düşünmek ne zor ve ne kadar iyi hissettiren bişimiş...

hayatın mantıklı tarafıyla ilgilenmeyen ben duygu dolu olup mantıklı davranmak nedir öğreniyorum..Hayat bundan ibaret benim için..yaşamak ve öğrenmek...ölüm denilen şey ne zaman gelecekse o ana kadar öğrendiklerimi kar saymak..sonrasında dedim ya göreceğiz..ya da görüp göreceğimiz bu kadarmış,bileceğiz..

eksen güzel çalıyor evet..teşekkür ettim miydim?

pencerede yağmur damlaları,aklımda bölük pörçük düşünce kırıntıları,kalbimde sonsuz sevgim..

sanırım yine benim yalnız kalma,kendimle bi kaç gün geçirme zamanım gelmiş..kimsenin bana ulaşamayacağı,benim hayatımdaki herkesi düşüneceğim sayılı iki gün..Ada ne de güzeldir şimdi..eski çektiğim resimleri vermek lazım...iç geçirmek hayal etmek lazım..


5 yorum:

nazan dedi ki...

azına yandımının hüz tutkunu..
allahın melankoliği..nisan yağmuru akabinde güneş açar,enerji biraz enerji ..Adayı ne yapacan ada mayısta haziranda güzel,kıvırıcan tşörtünün kollarını amele yanığı olucan o nemli çimenlerin üstünde.
aramıza dön ,sesime gel sesimee!

Umudum dedi ki...

:)

azcık yağmur yağdı ya tatlım...hüzünlendim ben yine..ehe..iyidir iyi..

lunawar dedi ki...

hadi çok konuşma, işine bak:)

Adsız dedi ki...

iyidir iyi,kafanı palatma pahasına düşünmek iyidir.sevdiklerini bazen kendinden önde tutmak -hele de çocuğunu- çok iyidir.hüzün de iyidir,şükretmek de...
"pas!" demek iyi değildir,nerde,niye olduğunu unutmak iyi değildir,yağan yağmuru farketmemek iyi değildir,unutmak ,kendini önemsememek iyi değildir,ne bileyim ben seni görmemek iyi değil,senin daraldığını görmek iyi değil...öpüyorum umudum.adsız teyzoş...

Umudum dedi ki...

senin gibi teyzoşun hep yanımda olduğunu bilmek iyidir..seni özlemek özlemek sonna sana gelmek iyidir..düşünmemek iyi değildir doğrusun..öpüyorum seni kolum kanadım :)