28 Temmuz 2010 ÇarşambaÇok sevdim burayı...İsmi 49 Çukurcuma...Çok eski arkadaşım Servet'in mekanı..Ahmet'le buluşacağım onu bekliyorum şimdi..GECİKTİ!! :))

Ama olsun ben zaten şimdiden şarabımı söyledim..Şaraplar Bozcaada'dan..Bu havada soğuk soğuk ne iyi geldi anlatamam...Peynir tabağımı da söyledim..Dar bir sokakta 49...Taksim'den Galatasaray'a gelmeden Garanti bankasının köşesinden içeriye süzülüverin- ki o sokak Ayhan Işık sokak-en aşağı kadar inin Kadınlar kahvesi,Melekler kahvesi, sokağın sonlarına doğru..Geçiniz onları sokağın sonundan sola doğru seyirtin..49 orada...Sigara yüzünden dışarda oturuyorum dar sokaktan geçen gürültücü arabaları saymazsak oldukça keyifli dışarda da oturmak..Ama içerisi de ayrı güzel..Bol bol fotograflicam...

49'un timeout'da çıkan yazısı için;
http://www.timeoutistanbul.com/p4930/yemeicme/49_pizza

Bu da facebook'da ki sayfası;
http://bs-ba.facebook.com/group.php?gid=194759585246


İtalyan pizzası yapıyorlar demiş miydim? Henüz tadına bakmadım pizzaların..Ama çok yicem..hırs yaptım!Yonca şekerpare gibi.. Servisi büyük bir zevkle yapıyor, çok belli burayı sevdiği..


Bi sigara daha yaktım..İçerden hafif bir müzik sesi geliyor sanırım saksafon bu...Şarap serinletmeye başladı içimi, aynı zamanda adanın şarabı olduğundan üzümün şahane tadını her yudumda keskinlikle hissediyorum ve bu çok hoşuma gidiyor...Bugünlerde kafamdan geçen düşünceler özgürlükle ilgili..Kişisel özgürlükler...İlişki yaşarken bazen unuttuğumuz -gönüllü ya da zorunlu olarak- bazen unutturulan ama hep içinde bir yerlerde sakladığın ne kadar kuytuya itersen o kadar kendini baskın hisssettiren ama ona bi şans tanındığında ne kadar tadından yenmez olduğunu farkettiğin ve ona verilen her fırsatta sana şahane anlar yaşattıran sevgili özgürlük!

***********
Bunu yazdıktan hemen sonra geldi Ahmet..
Kocaman bir pizzayı yuvarladık beraber..Leziz!!
Keyifli bir sohbet sonra bir kitapçı ziyareti,elbette bit kitap alınmadan çıkılmaz kitapçıdan..Tavsiye üzerine aldığım kitabın adı "Şimdi'nin Gücü" Yazarı Eckhart Tolle...
Kitabın arka kapak yazısı;
Üstat Eckhart Tolle kıs sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişim yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor. Tolle, tüm ıstırap, endişe ve korkularımızın, dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir bçimde gösterip, onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi, huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi, bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi, gerçek Var'lığımızla hemen şidmi nasıl birleşebileceğimizi anlatıyor. Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken, okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar. Şimdi'nin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetişkinlikle Şimdi'nin gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.Üstat Eckhart Tolle kısa sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişim yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor. Tolle, tüm ıstırap, endişe ve korkularımızın, dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir bçimde gösterip, onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi, huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi, bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi, gerçek Var'lığımızla hemen şidmi nasıl birleşebileceğimizi anlatıyor. Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken, okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar. Şimdi'nin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetişkinlikle Şimdi'nin gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor..
Sanıyorum haftasonu yapacağım küçük seyahatte okuyacağım kitap bu olacak..

Bu doğum günümde kendime 2 günlük ufak bir seyahat hediye edeceğim... Bozcaada'ya niyetlendim yine..

Gecenin son aşaması sevgili Scala ekibim ile bir kahve molası oldu..Millet hepinizi çok özlemişim...


üşengeç notu: fotografları yarın ofisten yükleyeceğim..
kafası karışık not:İlişkiler ve özgürlüklerle ilgili söyleyeceklerim bitmedi..Devamı gelecek..Kafada bi toparlayayım da...
obur insan notu:Yafu pizzaların fotografını çekmemişim ben..Ya ama o kadar güzellerdi ki canlarımm benim ince dilim pizzam! Yidim..
hadi öptüm..

3 yorum:

lunawar dedi ki...

sevgili Umud, italyan pizzasına bayılırım, o yüzden sana gıcık oluyorum.. aranızda bi seçim yapmam gerekti:)
kişisel özgür arkadaşım benim.. bu özgürlük muhabbetleri çok sarıyo beni:)

Umudum dedi ki...

sevgili luna,
haklısın ben olsam ben de bana gıcınk olurdum zira dün götürdüğüm pizza kıskanılmayacak gibi değildi..Ziyadesiyle mesut etti beni...Huşu içinde şarabımı içerken düşündüğüm şey elbentte sizler değildiniz...:))

Gitcez oraya senle de..oturcaz alcaz şaraplarımızı bu sefer beraber düşünmicez kimseyi..:)

lunawar dedi ki...

bak ya..
kızayım mı seveyim mi bilemedim..
töbe töbe..